Jump to content
 • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Proszę o pomoc


Tuptuś
 Share

Recommended Posts

 1. Mam na imię Rafał i mam 19 lat
   
 2. Od małego nie byłem akceptowany w środowisku zawsze bo pochodzę z biedniej rodziny wyśmiewany byłem i nie raz ktoś potrafił uderzyć to wszystko we mnie zostało i dusiłem to w sobie zawsze chciałem nie raz pójść do psychologa ale nie potrafiłem zacząłem się okaleczać w wieku 14 lat chciałem by ktoś pomógł mama zauważyła spytała co się dzieje nie umiałem odpowiedzieć mama płakała mówiła ze pojedziemy jutro do psychologa a i tak mnie tam nie zabrała w szkole wyższej zaczęli mnie akceptować bynajmniej większość osób od razu po szkole poszedłem do pracy i traktowano mnie jako tania siła robocza i jako służący nie raz próbowałem popełnić samobójstwo  dwa razy przy znajomych ale nikt nic z tym nie zrobił tylko powstrzymywali a ja zawsze wtedy taki zapłakany po prostu chyba chciałem by ktoś w końcu za warzył ze naprawdę potrzebuje pomocy i bliskości 
 3. Nie mam na nic ochoty nie mam nikogo nawet już teraz znajomych tylko praca dom i spać nic mi się nie chce nie mam ochoty na nic nie uśmiecham się tylko przy ludziach nie umiem pokazywać emocji  nie czuje się wartościowy a to ze jestem to jakby przez przypadek a co trzyma to rodzina nie potrafię nikogo skrzywdzić tylko siebie.
 4. Nie radze sobie , bym tylko spal całymi dniami a jak sobie radze mam pieska uwielbiam go śpię z nim czasem się przejdę by się trochę uspokoić
 5. Co to może być depresja i co mogę zrobić jak mogę sobie pomóc ?
Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

bardzo dobrze, że pomimo trudnych doświadczeń z dzieciństwa i braku wsparcia szukasz dla siebie pomocy.

Na pewno powinieneś udać się na wizytę do lekarza psychiatry, bo tylko lekarz może postawić diagnozę oraz zaproponować leczenie jeśli byłaby taka konieczność. Wizyta u lekarza psychiatry nie wymaga skierowania. Objawy, które opisujesz świadczą o silnie obniżonym nastroju. Gdyby myśli samobójcze się nasiliły koniecznie zadzwoń na numer 112 pod którym otrzymasz pomoc.

Piszesz o tym, że nie czujesz się wartościowy, że tłumisz emocje, które skumulowane i nie wyrażone powodują, że krzywdzisz siebie. O tym wszystkim powinieneś porozmawiać z psychoterapeutą - przyjrzeć się sobie pod różnym kątem, zobaczyć czy Twoje przekonania na temat siebie samego są prawdziwe, nauczyć się wyrażania swoich emocji i asertywności.

Już z Twojego wpisu widać, ze jesteś wrażliwą i wartościową osobą.

Pozdrawiam,

Katarzyna

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • ksiazka.jpg

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.