Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Lęk przed zajściem w ciążę


anonim999

Recommended Posts

Witam, jestem mężczyzną, mam 20 lat, moja partnerka 18, jesteśmy razem od 1,5 roku a współżyjemy od 8 miesięcy. W sierpniu byłem bliski załamania nerwowego, gdy podejrzewaliśmy że mogła zajść w ciążę.
Od tego czasu praktycznie codziennie czuję lęk iż pomimo bardzo skrupulatnej a wręcz pedantycznej antykoncepcji mogła ona zajść. Czuję że mój lęk wpływa negatywnie na naszą sferę intymną oraz na całą relację.
Obserwuję u siebie rozpamiętywanie sytuacji w których doszło do jakiegokolwiek zbliżenia, rozpatrywanie czy była na to jakaś szansa, ponadto mam tendencję do wprost wmawiania sobie, że każdy objaw który może mieć jakieś powiązanie z ciążą jest jej definitywnym potwierdzeniem przez co mój lęk się umacnia i szuka kolejnych potwierdzeń swojej tezy.
Myślę, że warto nadmienić iż w mojej rodzinie są dwa przypadki zdiagnozowanej nerwicy.
Bardzo ciężko jest mi funkcjonować z takimi myślami które uporczywie pojawiają się w mojej głowie, odnoszę wrażenie że lęk jest już stałym elementem dnia codziennego.
Moje pytanie brzmi następująco: Czy to normalne? Czy ten problem da się rozwiązać? Czy szukać pomocy specjalisty? Jeśli tak, to do jakiego lekarza powinienem się z tym udać?

Z góry dziękuję za odpowiedź, jest to dla mnie bardzo wstydliwy temat dlatego nie ujawniam żadnych swoich danych. 

Pozdrawiam,

Anonim

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.