Skocz do zawartości

Rozstanie i wpływ na dziecko


Polecane posty

Witam serdecznie, proszę o poradę ponieważ nie wiem jak tłumaczyć dziecku toksyczny związek lub jak jej wytłumaczyć rozstanie z partnerem ponieważ wszystko do tego prowadzi i w końcu ono nastąpi. 

1. Moj problem rozstania

Mam 37 lat i samotnie wychowywwalam córkę, rozeszlam się z jej ojcem przez jego nadużywanie narkotyków jak córka miała 10 miesiecy. Ojciec dziecka zamiast się podjąć terapii i naprawić coś zaczął nas coraz bardziej unikac I było mu to na rękę. Po ukonczonym roczku córki przestaliśmy się całkowicie widywać ponieważ na ostatniej wizycie u nas nas okradł. Do dziś od 5 latvsie nie widzieliśmy. Nie zapłacił nigdy alimentów i sąd nie umie od niego nic wyegzekwować. Córka nie pamięta taty czasem o niego pytała czemu inne dzieci mają tatusiów A ona nie. Zawsze tłumaczyłam prawdę że ma Tatę ale rodzice nie mogą mieszkać razem I czasem tak jest że niektórzy mieszkają raz z mamą lub Tata lub razem. Tłumaczyłam że m wspaniała rodzinę i moją rodzina robibwszsytko by córka czuła się że ma najlepsza rodzinę. 

2. Nowy partner

Problem pojawił się jak poznałam nowego partnera . Jako osoba samotna która miała rodziców którzy się całe życie klocili sie i rozwiedli sie marzyłam o rodzinie, o jedności o partnerstwie.

Zawsze to było moje największe marzenie mieć kochającą się rodzinę ibtaka zapewnić mojemu dziecku.  Zjawił się mężczyzna poznany przez Internet przez znajomych. Po trzech latach samotności i niefortunnych 3 randek wpuscilam go do naszego życia jak idiotka z marszu. Przyjechał jako zraniony i zdradzony przez Zone rozwodnik który o niczym innym nie marzy jak o rodzinie. Moje dziecko od razu było wniebowziete jak zaczęliśmy się spotykać ponieważ nie znała relacji z mężczyznami oprócz z dziadkiem A w mężczyzn była opatrzona jak w obrazek z tęsknoty za kontaktaktem z nieznanym Tata. Mój nowy partner  omotal mnie obietnicami rodziny,  odrazu cchcial wejsc w zycie pelna para razem moeszkac wieszac wspolne zdjecia, wspolny profil itd. Wiec zaczelismy tworzyc "rodzine " . Jak mowilam ze za szybko mowil ze nie bedzie czekał że był zdradzony I albo w lewo albo w prawo albo nigdy nie będę mieć rodziny jak jestem jakaś niepewna.

3. związek toksyczny

Z czasem zamieszkalismy razem . Od początku przejawial oznaki zazdrości I agresji jednak ja byłam omotana tym że moje dziecko go pokochalo.  Ataki zazdrości wzmożone po alkoholu zaczęły budzić mój niepokój jak byłam wysuwaną za korzystanie z tele w nocy jako ladacznica itd rano jakby nigdy nic. Potem rozliczanie z czasu, nawet powrót dłuższy z pracy  prze sklep razwm z dzieckiem był jasno nazywany możliwością szukania szczęścia czyli zdrady. Później wyszło że alkochol naduzywa chowa butelki kłamie co do picia i ma mega długi które sama odkryłam  i luzackie podejcie do splacania. Swoje nieliczne kontakty z córką tłumaczył winna zony że to ona go zdradziła i rozwaliła rodzinę . Ja zobrazowalam mu to że jest zły że zapomniał o własnym dziecku A mieliśmy wszyscy być rodzina. Zobrazowalam mu problem jego długów i tragicznej sytuacji na przyszłe zycie i problem jego nałogu który tak pięknie ukrywał przez pierwszy prawie rok.

Ataki zazdrości wzmożone po alkoholu,, każde wyjście brak zaufania, każde oddzielne wyjazdy moje z córką to sytuacja do zdrady. Wtedy często pije i następnego dnia nie idzie do pracy. Nie ważne gdzie jestem i z kim cZYbwysylam zdjęcia dzwonię nie wierzy am swój film..ja robię swoje.  Następnego dnia najlepiej żeby gracze nie było rozmowy.  Jednak jestem buntowniczka, agresorka drąże az do wyjasnienia sprawy i przyczyny co miało skutki katastrofalne. Ja draze on nie ma we mnie kobiety tylko przyłącza więc często pije. Jak jest dobrze ostatnio też sobie łyka. Najgorsze że toksycznosc jest tak straszna że nie potrafimy rozmawiać.  Każda sytuacja w samotności kończy się tym samym każde wyjście randka wspólna tym samym on coś pomyśli źle odbierze mnie ja coś do walę i jest wojna na ublizanie nienawiść straszenia itd 

Potem przy dziecku jakoś się normowalo.

Było kilka rozstan jak mi prawie siła kazał przyznać się do zdrady  . Wtedy tydzień pił wyszła jego zdrada .Jednak ja głupia wybaczylam bo szły święta. Potem udzwignelam to ze sama bede musiala myslec o przyszlosci a moj pan przynosi grosze do domu bo ppzajmowsli mu pol pensji komornicy. Udzwignelam dajac sznase na obietnice zmiany nowej pracy. 

Jednak ponieważ jestem tydzień w tydzień oklamywana że nie będzie popijal w tyg nie umiem panować nad emocjami. Wybuchła przy dziecku bo facet śmieje mi się w twarz że niwspozywal A wiem ze spisywał. Bo zawsze jak lyknie walnie jakaś głupotę idź popisz z tym lub idź do innego. Dziecko moje kocha ale do mnie nie ma żadnego szacunku no chyba że się nie odzywam lub zwazam nA słowa bo jak to nazywam po imieniu już jest źle bo niema słodkości w związku. 

4. Co robić 

Błagam o pomoc co robić wiem że alkocholu I nałogów nie zaakceptuje. Pomimo wyzwisk i ublizania zgodził się iść na terapię dla par  A kiedyś podjął dla alkoholików Ale stwierdził że to nie dla niego. Jak nie pije i pracuje było ok gdyby nie wybuchy zazdrości. Ale teraz już wiem że on sięga po alkochol nałogowo wcześniej się ludzialm. Po roku dalej robi jazdy o nic. Moja nowa praca też jest zagrożeniem. W każdym bądź razie moją córeczka to pokochała ciągle pyta gdzie jest wujek kiedy wróci że jesteśmy rodzina ...zaczęłam ja przygotowywać że wujek wyjedzie może do pracy daleko. Dziecko złamało się i ja też.  Co ma robić jak ja przygotować do rozstania pyta czy znajdę jej nowego tatę i dlaczego nie możemy pojechać do prawdziwego taty. Oszaleje był narkomani teraz alkocholik. 

Ale moje dziecko nie moze cierpiev. Co mam jej powiedziec ze straci pierwszego mezczyzne w swoim zyciu. Wiadomo ze on jhz nigdy nie bedzie w naszym zyciu jak sie rozejdziemy. Czy na niej sie to zle nie odbije ze stracila tata, wujka? Juz pyta kiedy znajde jej Tate blagam co robic? Co mowic ? Raz widIala milosc raz bylismy rodzina raz klotnie ...co za obraz jej stworzylam zwiazku...ninawidze sie za to i za moje wybuchy...ze powinnam nie wpuszczac nikogo tak szybko do domu...prosze  o pomoc co mowic corce

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
       
       
    • 0 komentarzy
      Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
    • 0 komentarzy
      Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
       
       
       
    • 0 komentarzy
      Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
       
       
    • 0 komentarzy
      Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

  • SKOCZ DO:

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  •  
  • Podcasty i filmy o psychologii

  • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

    83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.