Jump to content
Lulu21

Pomocy

Recommended Posts

Jestem 21 letnią kobietą. Odkąd pamiętam w moim życiu nie było lekko. Zaczęło się od 7 roku życia, moi rodzice się rozwiedli a ja nie mogłam się z tym pogodzić. Później związek. Nie raz byłam bita przez partnera. Później gdy wyprowadziłam się do innego miasta, jak się później okazało wcale nie było prościej. W marcu wydarzyło się to co nigdy nie powinno się wydarzyć. Zgwałcił mnie. Po wszystkim rzucił mi 100 zł i powiedział że możemy się częściej tak spotykać. Ze mogę zostać jego dziwką. Nie wytrzymałam tego już. Moje życie nie miało sensu. Brzydziłam się sobą. Chciałam popełnić samobójstwo. Ale wychodząc z domu zadzwoniłam do przyjaciela. Ze to zrobię. Chciałam się pożegnać. Jednak on w ostatniej chwili przyjechał i był przy mnie gdy go potrzebowałam. Później operacja kolana. Długie zwolnienie lekarskie aż wkoncu zwolnienie z pracy. Przerasta mnie to. W nocy nie mogę spac. A w dzien nie mam ochoty wstać z łóżka. Nie mam już takiego apetytu jak kiedyś. Jestem wrakiem człowieka. A takie życie nie ma sensu.

Link to comment
Share on other sites

Ja bym Ci sugerował iść do psychiatry. Myśli samobójcze nie powinny być ignorowane. Problemy ze snem, apetytem również wskazują, że nie jest dobrze. Ja sam jestem na lekach i pierwszy tydzień było trudno się przyzwyczaić, ale się stabilizuje powoli, wierzę, że będzie jeszcze lepiej. Masz na pewno dużo gorsze przejścia niż ja, ale trzymaj się i spróbuj chociaż, bo nie masz nic do stracenia, a już jak uważasz, że nic innego nie pozostało to właśnie mówię, że jest jeszcze taka opcja. Może być ciężko się zmotywować, ale jeśli nie możesz, to poproś kogoś, żeby Cię zaprowadził.

Link to comment
Share on other sites

Mam skierowanie do psychologa ale jakoś boję się że trafię na takiego który mi powie że wyolbrzymiam sobie to wszystko. Boję się co pomyślą inni. Jestem osobą która na dzień ma inną maskę taką uśmiechniętą a na noc ją ściągam i wracam do rozmyślania. To wszystko jest bez sensu. To mnie przerasta. 

Link to comment
Share on other sites

Żaden psycholog Cię nie ocenia. Nie powie, że coś wyolbrzymiasz. Są po to, żeby pomóc znaleźć i przeanalizować źródło twoich problemów, przyczyny. W zależności od terapii też je rozwiązać np. poprzez zmianę skojarzeń z następstwami działań, które kiedyś były odbierane jako porażki.

Zdanie innych jest błędne i chodzi o Ciebie. Jeśli z tym Ci lepiej to nie przejmuj się co myślą. Robisz to dla siebie przede wszystkim. Zresztą, w dzisiejszych czasach nikt nie stygmatyzuje Cię przez to, że idziesz do psychiatry lub psychologa, ludzie starej daty może jeszcze myślą, że to bez sensu albo wariaci, ale tak naprawdę wiele osób sama miała styczność z psychologiem lub psychiatrą według obserwacji choćby moich znajomych, wielu z nich wypytywałem o początki.

Edited by jasem
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się na pytanie zadane na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć oraz spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.