Jump to content
Burakowskaewa

Sen sny koszmary Lęk

Recommended Posts

Witam. Od bardzo długiego czasu, możliwe, że od 5 lat, jak powiesił się mój tata (czego szczególnie nie przeżyłam z racji tego, że nie był dobry dla rodziny powiedzmy w skrócie...) dokuczają mi sny. Przeważnie uciekam skądś, przed kimś, z budynku  lasu... czasem czasoprzestrzen - to dlaczego i gdzie jestem jest ciężka do opisania. Pomieszana, że nie mogłabym opowiedzieć snu, czy gdzie sie rozgrywał drugiej osobie. Czasem widzę cos jako osoba trzecia, lub na chwilę widzę wydarzenia jakby się rozgrywały przede mną na jakiejś planszy (chyba widzianej Wczensiej) nie dookoła mnie. Raz po prostu śniło  mi się, że gdzieś byłam. Czułam przestrzeń, jakby kosmos, raczej nic nie widziałam. Często mam także sny kontrolowane, wiem, że jestem we śnie, próbuje się wydostać, przerwać go,  gdy sni mi się koszmar... Często uciekam przed kimś, kto chce mi zrobić krzywdę, ale nawet przy "normalnych snach" budzę się zmęczona, ponieważ są okropnie dziwne i zawiłe. Ta... czasoprzestrzen. Nie miewam przyjemnych snów, nawet jeśli nikt nie chce mnie zabić.

Sny od jakiś 5 lat zawsze pamiętam i pojawiają się zawsze. Jest to męczące. Czy zasnę na 20 min, czy obudzę się w nocy 2 razy - wtedy 3 sny w nocy.  Gdy zasypiam szczęśliwa również mam sny...

Przeżywam  dużo stresu. Mam dziecko. Rozstalam się z jego ojcem. Uprzykrza  mi życie. Ale sny były już dużo wcześniej.

Koszmary miałam od zawsze. Kontrolowane sny często. Częściej w wieku nastu lat. Koszmary mogą być ziazane z ciężkim dzieciństwem. Budzilam się często i szłam spać zestresowana. 

Bardzo dokuczaja mi moje sny. Codziennie budzę się zmęczona i nie mam ochoty na cokolwiek. Często płacze gdy jestem sama w domu. Bez większego powodu. Nie pamiętam kiedy obudziłam się wyspana. Mam 26 lat.

Jestem osobą bardzo nerwowa. Pierwszy dzień na studiach, czy pierwszy w pracy ogromnie przeżywam. Obawiam się nowych rzeczy. Z drugiej strony szybko  przystosowuje się, zawsze byłam osobą która radzi sobie w szkole, pracy, najwięcej mówiłam w grupie... lecz przed każdym egzaminem nie mogłam spać w nocy. Budzilam się i nie mogłam zasnąć... jak radzić sobie z takimi stanami lękowymi? Co zrobić żeby nie śnić, nie pamiętać snów, cokolwiek?

Dlatego tak bardzo się stresuje, że nie dam rady na studiach, w pracy... skoro mimo tego, że jestem typem introwertyka(wolę domowki, książki, starych przyjaciół, nie nawiązuje łatwo nowych znajomości), to potrafię zagadać do nieznajomego, potrafię rozmawiać z nową koleżanka osobą na temat seksu, potrafię iść w środku nocy sama do koleżanki  gdy ma problem... Nie boję się. Ogromnie źle reaguje na stres. Unikam odpowiedzialności i stresu. Stres strasznie we mnie rośnie

Edited by Burakowskaewa
Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

sny odzwierciedlają nasze stany emocjonalne, które przeżywamy na co dzień. Piszesz o trudnych wydarzeniach w swoim życiu oraz o stresie.  Prawdopodobnie dlatego Twoje sny też mają negatywny wydźwięk. I im bardziej im się przyglądasz, rozpamiętujesz tym większa jest szansa, że sen się powtórzy bo znów przeżywasz emocje.

Możesz postarać się nie myśleć o snach w ciągu dnia? nie skupiać się na nich?

Za to gdy przebudzisz się w nocy możesz zacząć myśleć o czymś przyjemnym i stosować relaksację. Wiele przykładów ćwiczeń relaksacyjnych możesz znaleźć w internecie.

Z drugiej strony na pewno warto by było gdybyś popracowała z psychoterapeutą nad radzeniem sobie ze stresem i lękiem przed odpowiedzialnością.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się na pytanie zadane na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć oraz spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.