Jump to content
Krzesiwo

Ojciec alkoholik

Recommended Posts

Cześć. Jestem dość młodą osobą, zdaje sobie sprawę, że nie powinno mnie tutaj być ale nie wiem gdzie szukać pomocy. Ojciec jest alkoholikiem, na szczęście nie bije mnie. Jest wredny, poniża mnie, mam tego dość. Nie wytrzymuje tego. Szukałem pomocy u nauczycieli ale nic. W końcu nie wytrzymałem i zacząłem kombinować z zadawaniem sobie krzywdy. Zacząłem dość ostro, robienie cięć źyletką i polewanie tego octem. Ojciec ma sprawę w sądzie za jazdę po pijaku, w grudniu jedzie na odwyk. Wczoraj mówił mi, że wie, że boli mnie jego picie. Dzisiaj wrócił kompletnie schlany. Mam tego wszystkiego dość, chciałem się zabić ale nie zrobiłem tego ze względu na mamę. Wczoraj mama była na wywiadówce, dowiedziała się wszystkiego od nauczycielki której się zwierzałem. Mamy pojechać do psychologa, już wydawało mi się, że to wszystko wyjdzie na prostą, że wyjdę z depresji. No ale nie. W drzwiach ujrzałem ten sam widok, ojciec trzymający się futryny aby się nie wywrócić. Co mam robić w tej sytuacji? Nienawiść do ojca jest już tak duża, że nie będę za nim tęsknić gdy wyjedzie na 2 miesiące na odwyk. Odnoszę wrażenie że bez niego miałby lepiej poukładane życie. Co robić? Chcę rzucić masochizm, chcę żyć normalnie ale ojciec i jego alkoholizm nie pozwala mi. Mam nadzieję, że nikt nie usunie tego posta ze względu na wiek. Uprzejmie proszę o pomoc 

Link to comment
Share on other sites

@Krzesiwo

Przede wszystkim nie jesteś odpowiedzialny, za to, że Twój ojciec pije. On jest dorosły i on podejmuje decyzje dotyczące swojego życia, niestety wpływa to bardzo destrukcyjnie na Twoje życie. Twoja złość i nienawiść do ojca, poczucie krzywdy oraz brak tęsknoty do niego jest w Twojej sytuacji jak najbardziej uzasadnione. Nie powinieneś za te wszystkie uczucia karać się fizycznie. Nie znalazłeś wcześniej pomocy, być może czułeś się bezsilny i nadmiar negatywnych emocji zwróciłeś przeciwko sobie.

Pomoc psychologa jest dla Ciebie jak najbardziej wskazana, warto też abyś poszukał wokół siebie grup Alateen http://al-anon.org.pl/dla-nowo-przybylych/#2  gdzie spotkasz ludzi z podobnymi doświadczeniami do Twoich.

Jeśli samookaleczanie oraz myśli o samobójstwie by się u Ciebie nasilały powinieneś zgłosić się do lekarza psychiatry lub zadzwonić na 112.

Pamiętaj, że Ty jesteś wartością samą w sobie i jesteś dla siebie najważniejszy. O kogo masz dbać jak nie o siebie?

Pozdrawiam,

Katarzyna

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się na pytanie zadane na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć oraz spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.