Jump to content
Dalia

Nie rozumiem swoich stanów emocjonalnych. Proszę o pomoc

Recommended Posts

Jestem studentką drugiego roku, mam obecnie 20 lat. Od 14 roku życia zmagam się z różnego rodzaju problemami emocjonalnymi. W wieku 14 lat przechodziłam stan depresyjny z towarzyszącymi mu myślami i skłonnościami autodestrukcyjnymi. Jakiś czas później przeżywałam 7 miesięczne wyczerpanie emocjonalne obajwiające się brakiem uczuć. Wyczerpanie ów przerodziło się następnie w stany lękowe. Dodam, że obecnie mam problemy z odczuwaniem silniejszych uczuć, a braki emocji przekształcają się nagle w napady lękowe. Nie rozumiem tych stanów emocjonalnych i chciałabym prosić o radę. Odkąd pamiętam pojawiają się u mnie również nagminne obrywanie skórek u paznokci, obgryzanie warg, czy też zdrapywanie strupów ze skóry głowy. Nad tymi czynnościami często nie panuje. Nierzadko są tez one wynikiem uczucia jakiegoś niepokoju, czy znudzenia. Chcialabym prosić o radę gdy nie radzę sobie do końca z tymi emocjami i często powodują one u mnie irracjonalne i autodestrukcyjne zachowania 

 

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

aby poradzić sobie z emocjami i zachowaniem, które przeszkadza Pani w codziennym funkcjonowaniu najpierw trzeba przeanalizować to co się działo z Panią w wieku 14 lat i wcześniej. Co wtedy spowodowało stany depresyjne, dlaczego skierowała Pani agresję w stronę siebie, czy mogła Pani otwarcie wyrażać swoje uczucia czy też je Pani tłumiła, czy wyrażanie uczuć łączyło się z jakimś zagrożeniem dla Pani? Czy obecne zachowanie kompulsywne jak obgryzanie skórek czy warg pomaga Pani obniżyć napięcie? Co wywołuje ten stan napięcia?

Na te i inne pytania może Pani odpowiedzieć podczas terapii, dzięki czemu zrozumie Pani swoje zachowanie i nauczy się rozumieć i radzić sobie z emocjami.

Terapia może odbyć się również on-line.

Natomiast jeżeli napady lęku są silne, częste i mają tendencję do nasilania się powinna się Pani zgłosić na wizytę do lekarza psychiatry.

Pozdrawiam,

Katarzyna

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się na pytanie zadane na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć oraz spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.