Jump to content
zagubiona-zagubiona

Znajomi

Recommended Posts

Cześć wszystkim, Jestem 25 letnią kobietą, Jestem DDA. Moim problemem jest długotrwałe utrzymanie relacji ze znajomymi. Zawsze jak kogoś poznam to pytają się o różne sprawy z przeszłości... z początku zawsze nie chce na takie tematy rozmawiać, a z czasem jak zacznę im ufać to coś tam mówię jak ktoś mnie spyta, opowiadam w jakich ciężkich warunkach kiedyś mieszkałam..., czasem coś wspomnę o ojcu alkoholiku... itd. W każdym razie chodzi o to, że jak opowiadam o takich sytuacjach z przeszłości to albo te osoby nagle zaczynają mnie unikać i już nie mają czasu żebyś się spotkać, albo widujemy się jeszcze przez jakiś czas, ale ciągle słyszę, że kłamie o mojej przeszłości. Bo w zasadzie już nie widać po mnie tego wszystkiego co przeszłam. Pogodziłam się z przeszłością, już potrafię o niej rozmawiać. Żyję czasem teraźniejszym. Ciągle jestem oskarżana o kłamstwo... A jak nie opowiadam o sobie to słyszę, że niby jestem, ale jak by mnie nie było bo za dużo nie mówię, czasami nawet słyszę że po co przyszłam jak siedzę cicho, choć z drugiej strony jak zaczynam więcej mówić to słyszę, że nie jestem tu sama i mam mniej mówić... Jestem osobą która woli słuchać wypowiedzi innych.  Wiem, że wcześniej miałam toksycznych znajomych... aktualnie od dłuższego czasu nie mam żadnych. Nie stać mnie żeby zapisać się na jakieś zajęcia nie chodzę na imprezy, nie wiem gdzie mogę poznać nowych ludzi...? Dodam, że chyba nikt z moich byłych znajomych nie miał podobnych problemów w dzieciństwie, więc mogą mnie po prostu nie rozumieć... Często też przeszkadza innym , że rzadko piję alkohol i jak już to w małych ilościach... Nie wiem co robię nie tak w relacjach z innymi...

Link to comment
Share on other sites

Dodam, że jeszcze nie do końca nauczyłam się wyrażać emocję. Czasami reaguję zupełnie inaczej niż grupa, a jak tłumaczę z kąt u mnie np. wystąpił smutek, a u innych radość to nikt mnie nie rozumie i zapada cisza.... po chwili ktoś zmienia temat. Często mam takie sytuacje..., że nikt nie chcę mnie zrozumieć i nagle zmiana tematu, bo to jest nie ważne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się na pytanie zadane na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć oraz spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.