Jump to content
Marta1212

Kompleks niszczący życie

Recommended Posts

Dzień dobry,

Od paru lat zmagam się ze swoim kompleksem, a w ostatnich miesiącach dużo bardziej. Mam 23 lata i bardzo słabe zęby. Od dziecka jestem zapatrzona w idealne, piękne uśmiechy, którego sama nigdy nie będę mieć. Wszystkie moje zęby są połatane, brakuje połowy każdego. Dodatkowo słyszę tylko "na pewno kłamiesz, nikt w dzisiejszych czasach nie ma takich problemów już.." albo "daj spokój, przecież przednie zęby sie nie psuja!" a jednak... Dałabym sobie radę z samym kompleksem jednak chodzi o coś innego.. Nie potrafię zrozumieć dlaczego moi rodzice nie zadbali o tak podstawową rzecz jak zdrowie swojego dziecka? Z dzieciństwa pamiętam tylko szarpanie, krzyki i mówienie, że jestem zerem. Dobija mnie fakt, że wystarczyło wystarczająco wcześnie zaprowadzić swoje dziecko do dentysty żeby oszczędzić mu problemów przez całe życie.. Wystarczyło zaglądnąć od czasu do czasu do buzi.. i nauczyć myć dokładnie zęby. Tylko tyle. Dlaczego teraz mam przez to cierpieć. Bo nie miał kto o mnie zadbać... Jestem atrakcyjną dziewczyną.. wysportowaną.. zdrowo się odżywiam i dbam o siebie. Jednak moje zęby powodują, że czuję się brzydka. Nie lubię wychodzić do ludzi i najchętniej nie wychodziłabym spod kołdry. Nie wiem jak mam zaakceptować swoje wady, których nie da się naprawić i nie oszukujmy się.. są nieestetyczne, niezdrowe i brzydkie. 

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

Przeszłości nie zmienisz natomiast możesz zastanowić się co jesteś w stanie zrobić w obecnej sytuacji i w przyszłości. Rozumiem, że obecnie wiesz jak dbać o zęby. Możesz też udać się do stomatologa-protetyka i dowiedzieć się jak możesz wyleczyć czy naprawić swoje uzębienie. Ustalisz plan co na NFZ, co ewentualnie odpłatnie. Zaczniesz działać i kompleks nie będzie już przeszkadzał Ci w codziennym funkcjonowaniu.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się na pytanie zadane na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć oraz spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.