Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Co jest ze mną nie tak ?


katteris

Recommended Posts

Jestem studentką. Mam 23 lata. Od 6 lat jestem w związku. Przez okres tych 6 lat co najmniej 4 razy zraniłam swoją drugą połówkę tym, że pisałam lub rozmawiałam przez Internet z innymi chłopakami. On za każdym razem mi wybaczał. Ostatnio znowu zrobiłam to samo, bo pisałam i rozmawiałam wieczorami z kolegą ze studiów. Tłumaczyłam swojemu chłopakowi, że to tylko kolega, ale on nie potrafi tego zaakceptować. Nie wiem dlaczego to robię. Nie rozumiem swojego postępowania. Nie wiem czy w związku to normalne, żeby nie mieć żadnych przyjaciół lub kolegów. Proszę o jakąś radę. Już nie potrafię sobie sama z tym poradzić. W takich chwilach obniża mi się moja samoocena i specjalnie się dołuję i krytykuję. 

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

Jeśli jesteś sama przed sobą szczera i wiesz, że traktujesz nowo poznanych facetów - jak kolegów (i nic się w tym nie ma zamiaru zmienić np. jakiś z nich stanie się Twoim kochankiem) - to nie powinnaś się tym zamartwiać. Co innego jeśli te mówienie, że "to tylko koledzy" jest obiekcją przed czymś poważniejszym i jakąś formą usprawiedliwienia siebie przed chłopakiem, aby z nimi pisać. Co innego pisanie z kimś w celu poznania, co innego szukanie jakiś metaforycznych ciast, które w każdej chwili po rozwodzie z facetem są przygotowane na stole. Moim zdaniem w związku powinniście mieć też własne życia, ale patrzyć wspólnie jedną perspektywą. Powinniście mieć własne paczki, wspólnie wychodzić z nimi (oczywiście bez żadnych wybryków typu zdrada - bo byłam pijana) - wtedy związek jest ciekawszy. Twój chłopak może mieć też niskie poczucie własnej wartości, jeśli wykazuje tendencję do czepiania się o takie rzeczy, lub jest po prostu zazdrosny. Pamiętaj, żeby nie opierać swoich decyzji 100% o opinię swoich koleżanek lub innych ludzi, znajdź siebie i bądź zgodna sama ze sobą, bo chyba nie chcesz obwiniać się potem, że zrobiłaś coś pod wpływem sugestii innych.

Pozdrawiam ciepło, w razie pytań jestem dostępny.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za radę. Na pewno ją przemyśle, tak samo swoje decyzje. Jednak mam jeszcze jedno pytanie: Czy jeżeli już piszę z tym kolegą to powinnam pisać tylko o rzeczach związanych ze studiami? W innych kwestiach chyba lepiej liczyć na swoją połówkę. Myślę, że mój chłopak po prostu stracił do mnie zaufanie po tylu takiego typu przypadkach. I dlatego też jest zazdrosny. 

Pozdrawiam serdecznie. 

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem dobrą opcją jest poznawanie tych kolegów nie tylko przez pryzmat tematu studiów, ja bym rozmawiał z nimi nie tylko o tym (ale zważał na słowa o czym można rozmawiać z chłopakiem a o czym z kolegą). Pojawia się też kwestia ewentualnego rozstania, jeśli by miało się tak stać - zostajesz bez kolegów i znajomości, bo przez cały związek tkwiłaś w klatce - jaką on Ci narzucił. To że ich poznajesz, to nie znaczy, że z nimi śpisz. A dzięki poznawaniu - wiesz co dla Ciebie dobre i co lubisz, więc może okazać się, że jeden z kolegów będzie miał cechy o których nie miałaś pojęcia, które Ci się spodobają i tym samym stanie się atrakcyjniejszy od Twojego faceta. Zależy też czego chcesz o związku, czy przyczepienia się jakiejś osoby i spędzenia z nią czasu do końca życia, czy przejścia kilku związków i zobaczenia co lubisz i ewentualnego dobrego wyboru na dalsze lata.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Witaj,

minelo sporo czasu ale... znowu mój chłopak chce ze mną zerwać. Tym razem poszło o to, że gadałam z tym kolegą (o którym wspominałam wcześniej) na uczelni. To była zwykła rozmowa. Ale mój chłopak jest do tej pory zazdrosny (za tą sytuację z paru miesięcy wcześniej) i mnie oskarża o to, że piszę z tym kolegą (co nie jest prawdą). Do tej pory mi nie ufa i mimo, że mnie zapewnia, że jest inaczej to ja widzę, że tak nie jest. Może to normalne, że nie potrafi mi zaufać. Wiem, że zaufanie trudno jest zbudować od nowa. Jednak już sama nie wiem czy to ja jestem temu wszystkiemu winna. Proszę o jakąś radę. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.