Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Czy może to być zespół stresu pourazowego?


Guest

Recommended Posts

Witam.

Jestem kobietą, mam 33 lata.

Ponad 12 lat temu padłam ofiarą gwałtu, o którym nigdy nikt się nie dowiedział. Droga do tego żeby trzymać te wspomnienia jak najdalej od siebie była również ciężkim doświadczeniem. Głównie ze względu na to że przez te wszystkie lata służyły mi do tego używki, głównie alkohol. 

Złe wspomnienia powracały tylko w pewnych okolicznościach, sytuacjach, a zmiany w zachowaniu, jak nadmierna czujność uznałam  jako naturalne konsekwencje takiego przeżycia.

Niestety wszystko zmieniło się jakiś czas temu. Nagle wszystkie wspomnienia wróciły i działają jakby ze zdwojoną siłą. Nie mam kontroli nad tym co się ze mną dzieje i co odczuwam. Każdy dzień jest jak koszmar. Powróciło ogromne uczucie wstydu. Od rana do wieczora jestem spięta i zestresowana do tego stopnia, że bolą mnie wszystkie mięśnie. A kontakty z innymi i wychodzenie z domu, które kiedyś i tak były trudne, teraz stały się złem koniecznym.

Moje pytanie jest takie, czy  to możliwe, że po tylu latach mój problem wcale nie zmalał? i czeka mnie teraz przeżywanie wszystkiego od nowa?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.