Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
FrankMartin

Fatum -zły los kiedy nie ma się szczęścia w życiu .

Polecane posty

Jako mężczyzna w wieku 30 lat ostatnio zastanawiam się czy fatum czyli zły los może istnieć /działać w życiu człowieka? Przykładowo ktoś ciągle trafia na złych ludzi którzy tylko wykorzystują jego dobroć albo wysmiewaja go .Lub że ktoś jest dobry a w pracy czy w szkole każdy go traktuje gorzej bo nie jest rozrywkowy albo bo woli książki .Tak myślałem bo nawet tutaj w jedynym temacie opisywałem moje przeżycia i to co mnie spotkało czy to mogło być fatum zły los ? Jeśli ktoś w szkole ciągle jest bity ,prześladowany ,poniżany lub go wyzywają ? Albo ktoś nie ma szczęscia że nie może znalezc dobrej pracy albo partnerki życiowej ? Lub ciagle spotyka toksycznych ludzi do których nie pasuje ? Że oni sa inni maja inny styl bycia i ja mam przykładowo inny styl i zachowanie. Czy to jest tak że fatum może działać na życie ? Że ktoś ciągle ma pod górke ? W domu przykładowo ojciec pijak który bije dziecko jeszcze to dziecko ma problemy w szkole bo go prześladuja albo nauczyciele ciagle go czepiaja sie bo źle sobie radzi .W pracy jest taka osoba ciagle obmawiana tak tylko przemyślenia swoje pisze .Bo tak ostatnio zastanawia mnie to że fatum może spotkać każdego. Przykładowo kogoś wyrzuca z pracy ,do tego żona odejdzie od tej osoby i jeszcze okradna tej osobie dom albo ma wypadek i jest na wozku do konca życia .Czy taki splot wydarzeń to może być fatum ? Jak ktoś chce dobrze a ciągle jest źle i coś sie nie udaje ? Jak kocha swoja żone a ona zdradza go z innym albo tylko jest ktoś z kimś dla pieniędzy ? Lub ktoś ma przyjaciół tylko którzy go wykorzystuja i sa wtedy jak coś potrzebuja a jak coś sie chce od nich to wtedy nie maja czasu . To może być fatum ? Albo ktoś uczy sie ciężko studiuje pięć lat i siedzi po nocach w książkach a na koniec nie może znaleźć pracy w swoim zawodzie i kończy na zmywaku gdzieś zaa granica a był zdolny i dążył do sukcesu by sie wybic . To nie fatum jak ktoś ma taki los i takie niepowodzenia ? Albo jak ktoś ma wszystko jest dyrektorem firmy a nagle firma upada i idzie na dno wszystko ta osoba traci i nie ma zysków jeszcze dowiaduje sie że ma śmiertelna chorobe. To tylko przykłady ale takie fatum może istnieć w życiu .Ktoś idzie do pracy mogą go wrobić w coś i straci prace a nie zrobił czegoś do tego syn który trafia do więzienia za narkotyki i żona która bierze kredyt a nie ma jak go spłacić i jest problem . Sam myśle nad tym czy jak tylko spotykam takich ludzi złych to nie jest fatum ? Ktoś jak nie ma przyjaciół którzy mu pomogą i wesprzą albo podadza dłoń gdy jest w kłopocie to jest takie fatum ? Jak nie ma sie kogoś kto kocha ciebie jest z toba na dobre I złe ? Jak każdy tylko odrzuca ciebie od początku bo nie chodzi na dyskoteki to nudny albo bo nie umie grać w piłkę tylko woli czytać książki ? To taka już monotonia .Taka już życiowa gra że ciągle ktoś mnie nie lubi ,ktoś tylko przyjaźni się dla korzyści albo ktoś tylko udaje przyjaciela a za plecami obmówi . Tak że to jest takie fatum bo jak inni maja przyjaciół i zapraszaja do domu albo idą do nich na przyjęcie a inni tylko pytają się o coś to muszą sami sobie radzić. Czy los takie już płata figle że ktoś jest w pracy lubiany a inny ciężko pracuje a i tak wszyscy tylko się nim wyreczaja ? Tak mnie ten temat zastanawia i drąże go ostatnio .Jak to widzą inni bo podałem jakieś sytuację i o co mnie chodzi że takie tematy mnie zastanawiają .Bo na pewno wiele osób takie fatum dręczy i wręcz prześladuje w życiu .Bo ktoś starać się może a i tak nie jest dobrze .