Skocz do zawartości

Polecane posty

Jestem mężatką od roku, mam 38 lat, mąż ma 32 lata. W październiku zeszłego roku mąż pod wpływem alkoholu rozbił samochód i stracił prawo jazdy. Miesiąc później został złapany pod wpływem alkoholu na motorowerze. Aby uniknąć wyroku mąż uczęszczał na terapię AA, ale po wyroku karnym zaprzestał. Po powrocie z pracy mąż upija się po kryjomu i w samotności. Ma potem wyrzuty sumienia i obiecuje poprawę, ale sytuacja stale się powtarza. Nie jestem w stanie przekonać męża do podjęcia terapii. Próbuję wymóc na nim udział w jakiejkolwiek formie terapii, ale napotykam na ogromny opór lub obietnice bez pokrycia. Co mogę zrobić, aby mąż przestał pić? Czuję się absolutnie bezsilna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

życie osoby uzależnionej coraz bardziej koncentruje się na zdobywaniu i używaniu substancji - w tym przypadku alkoholu. Z czasem nie ma ważniejszego niż alkohol, bez którego osoba uzależniona nie wyobraża sobie swojego dalszego funkcjonowania. Wobec czego bardzo trudno jej podjąć samodzielną decyzje o leczeniu.

To co może pomóc to:

- przedstawienie osobie uzależnionej negatywnych konsekwencji i strat wynikających z picia alkoholu. Tu potrzebne jest konsekwentne mówienie przez rodziną i znajomych o stratach jakie alkoholik ponosi i skłanianie do podjęcia terapii.)

- postawienie warunków - np. "jeśli nie podejmiesz terapii to się rozstaniemy" i konsekwentne postępowanie ze strony partnera

- zgłoszenie osoby uzależnionej do miejskiej/gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych w celu nakłonienia do terapii lub skierowania sprawy do sądu w celu uzyskania sądowego nakazu leczenia.

W sytuacji, w której Pani się znajduje powinna Pani przede wszystkim zadbać o siebie i zgłosić się do poradni terapii uzależnień lub do terapeuty on-line aby dowiedzieć się jak najwięcej o chorobie, jaką jest uzależnienie od alkoholu, jej leczeniu, rokowaniu i skutkach.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.
  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się na pytanie zadane na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć oraz spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.