Skocz do zawartości

Problemy z koncentracja i osobowością


Polecane posty

Witam mam 27 lat na wstępie chciałem zaznaczyć że moja osobowość kwalifikuje się do kilku kategorii wiec wybrałem ta. Pochodzę z biednej patologicznej rodziny gdzie ojciec zamiast pomagać jest pasożytem i katem dla rodziny, psychicznym i fizycznym, czułem się dzieckiem gorszego sortu przez to ze starszy brat był lepiej traktowany oddemnie tzw. Dostawał mniejsze kary za te same przewinienia lub dużo lepsze prezenty lecz do sedna. Od zawsze byłem marzycielem ktory często wdawal się w bójki przeżywałem napady gniewu jestem dyslektykiem który jest targany hustawkami  emocjonalnymi tym co często ma problem z bronieniem swoich racji. Mam trudny charakter nie jednokrotnie bywałem na bakier z prawem ,nie uczę się na własnych błędach trafiłem do więzienia wyszedłem w dałem się w toksyczna relacje która cudem udało mi się zakończyć bo kiedy na przykład próbowałem odejść partnerka dostawała histerii niszczył moje rzeczy jak samochód telefony targala  się na własne życie a i potrafiła z rana gdy spałem uderzyć mnie łokciem w nos na pobudke  (poznaliśmy się na tajski boksie) czy też wykonać scenę filmowa chłopców z ferajny (nie mam pojęcia czy oglądała ten film lecz zagra to) mając mnie w dosiadzie wymachujac mi żyletka przed okiem domagając się dowodów miłości (powiedz ze mnie kochasz lub potne ci twarz albo nie utne ci penisa i juz nigdy żadna cie nie zechce ). Tak czy inaczej przez te lata sporo problemów się nawarstwilo ,mniewałem gorsze stany z myślami samobójczymi wtedy właśnie zaczęłam interesować się sportem co chodź trochę usniezylo niektóre dolegliwości lecz z jedną nie umiem sobie poradzić a stoi na przeszkodzie do lepszego życia. Mam chroniczne problemy z koncentracja. Kiedy próbujesz poraz  enty zrobic  coś dobrze ale ci to nie wychodzi bo mózg odwarza ci przykre wspomnienia niczym cholerny magnetowid albo po prostu jesteś nie przytomny to nie dziwie się ze szef w pracy ma prawo do pretensji. Do tego nie jednokrotnie w sytuacjach zagrożenia jestem rozchwiany  emocjonalnie, nie potrafię wyprowadzić celnej riposty a gdy gdy zagrożenie mija i nie czuje juz ze każdy mięsień jest spiety do granic możliwości nagle przychodzi mi kilka możliwości dobrej odpowiedzi. Trudno jest mi być asertywnym, popadam w skrajności każde zwrócenie komuś uwagi by dostrzegł moja racje to dla mnie wysiłek przez co mam kłopoty w kontaktach z rówieśnikami. Proszę o pomoc 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Marcinie,

zachęcam Cię do podjęcia pracy z psychologiem, ponieważ z Twojego listu wynika, że są u Ciebie obszary, które wymagają rozwinięcia. Takim przykładem może być nauka tolerowania dyskomfortu psychicznego i radzenia sobie z przykrymi emocjami (gniewem), ale też praca nad własną samooceną czy radzenie sobie z natłokiem przykrych wspomnień. Podczas pracy z terapeutą będziesz mógł w bezpiecznej, spokojnej atmosferze, bez bycia ocenianym przepracować  swoje wspomnienia i wyzwolić się od ciężaru przykrych emocji. Nauczysz się też nowych, bardziej asertywnych zachowań oraz sposobów radzenia sobie z napięciem, nerwami, emocjami. To wszystko pozwoli Ci też nawiązywać bardziej satysfakcjonujące relacje społeczne: rówieśnicze i miłosne.

Czy potrafiłbyś wskazać, która z opisanych przez Ciebie trudności dokucza Ci najbardziej? Którą chciałbyś zmienić jak najszybciej i jakiego efektu oczekujesz?

Opisywane przez Ciebie trudności można przepracować przy użyciu technik poznawczo- behawioralnych i dialektyczno- behawiroalnych, gdzie nacisk kładziemy na zdobywanie nowych umiejętności, akceptację emocji i zmianę sposobu myślenia o sobie i świecie.

Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo dobra

Mirela Batog

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno jest mi przez dłuższy czas utrzymać prace ,wcale mnie to nie dziwi bo jak można tłumaczyć nie przytomnoscia to ze lekarz zamiast nogi amputowal  rękę, chce coś osiągnąć w życiu lecz wciąż czuje się jakbym miał kule u nogi. Przyczyny są różne albo się wyłączam albo zadręczam albo odpływam w świat marzeń  w ktora stronę szala przeważa to już zależy od dnia.

Edytowano przez SzybkiMarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
    • 0 komentarzy
      Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
       
       
       
    • 0 komentarzy
      Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
       
       
    • 0 komentarzy
      Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?
    • 0 komentarzy
      Feministki głoszą hasło "przemoc ma płeć" (w domyśle - męską). Tymczasem chociażby raport "Diagnoza przemocy wobec dzieci 2023" wskazuje, że: "Sprawcami przemocy psychicznej i fizycznej wobec dzieci ze strony bliskich dorosłych najczęściej byli rodzice - ojcowie (odpowiednio, 39% i 35%) i matki (odpowiednio 43% i 31%)." Niechętnie pokazuje się tego typu dane, ale warto je znać mimo że uporczywie marginalizuje się takie informacje, co stanowi element kultury anulowania (cancel culture, cenzura tego co nie przystaje do ideologii).
      Zachowujmy trzeźwy osąd i wielką czujność, empatię, kiedy widzimy przekazy niewiarygodnie tendencyjne, jednostronne, a przy tym ewidentnie używane do celów politycznych, propagandowych czy nastawione na promocję różnych fundacji pozyskujących środki z budżetów publicznych oraz innych źródeł (w grę często wchodzą bardzo duże kwoty). W takich wypadkach istnieje bowiem ogromne ryzyko, że zostaniemy zmanipulowani lub okłamani. 



  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

  • SKOCZ DO:

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  •  
  • Podcasty i filmy o psychologii

  • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

    83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.