Skocz do zawartości
  • psycholog-skype.jpg

Czemu piękne kobiety bywają samotne?

psycholog Rafał Olszak

1006 wyświetleń

Dlaczego bardzo atrakcyjne kobiety bywają samotne. Zasadnicze powody są trzy. 

Po pierwsze, mężczyźni często z góry zakładają, że bardzo atrakcyjna kobieta jest niedostępna, wręcz nieosiągalna – nie stąpa po ziemi, lecz nad nią lewituje. Zakładają, że dziewczyna zdradzi ich przy najbliższej okazji, gdy znajdzie kogoś „ze swojej półki”. Panowie uznają, że kobieta może mieć lepszego od nich, więc nawet nie próbują się z nią umówić, choć skłonni są ją po cichu adorować. 

Po drugie, niektóre piękne kobiety bywają bardzo egocentryczne, kapryśne i roszczeniowe. Zachowują się jak księżniczki, mają o sobie przesadnie wygórowane mniemanie. Takie osoby szybko zniechęcają nawet bardzo szczodrych emocjonalnie i pozytywnie usposobionych mężczyzn, bo szukają oni partnerek, a nie wyniosłych, zadufanych w sobie dam, które łaskawie dają się adorować w zamian za starannie wykalkulowane chwile przyjemności. Uroda to dar niesprawiedliwy. Niekiedy psuje kobietom charakter w stopniu, którego żaden normalny mężczyzna nie zniesie.

Po trzecie, przyczyną może być lęk (u pań lub panów). Niektóre piękne kobiety wzbudzają w mężczyznach lęk. Faceci mają wrażenie, że cały czas musieliby przy nich funkcjonować na pełnych obrotach, żeby je przy sobie utrzymać. Nie chcą czuć ciągle oddechu konkurencji na karku, więc wybierają kobiety o przeciętnej urodzie licząc na to, że ten wybór zapewni im spokojniejsze, bardziej stateczne życie. Z drugiej strony niektóre atrakcyjne kobiety mają bagaż przykrych doświadczeń, bo uwodziciele traktowali je jak trofeum. Po czymś takim trudno zaufać i panie skłonne są trzymać dystans, nie angażują się w kontakt, ignorują fajnych facetów wszędzie widząc zagrożenie. 

Skomentuj, polub lub udostępnij ten wpis na Facebook.

 

CIEKAWOSTKA: Męski blog Refleksje mężczyzny prowadzi psycholog kliniczny online, psychoterapeuta.0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Gość
Dodaj komentarz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.