Skocz do zawartości
  • psycholog-skype.jpg

Czemu kobiety pragną dominujących mężczyzn


psycholog Rafał Olszak

2831 wyświetleń

Panowie często pytają, dlaczego wiele kobiet pragnie dominującego mężczyzny. Przecież to gryzie się z modną ideą totalnego równouprawnienia. M.in. dlatego, że jeśli mężczyzna nie umie postawić się światu we własnej sprawie, to nie stanie też po stronie kobiety, relacji, rodziny, gdy zajdzie taka potrzeba. Albo da się sfeminizować, poddać „mentalnej kastracji”. Psycholog powiedziałby, że panie lubią panów, którzy, mówiąc terminologią jungowską, zinternalizowali swój cień, odkryli i okiełznali mroczną naturę. Jeśli nie wyhoduje się kłów, zostanie się zagryzionym, więc bycie z taką osobą nie daje poczucia bezpieczeństwa. Świat feminizuje chłopców, zagłaskuje ich i „ugrzecznia” niemożebnie, ale nie jest to tym, czego im potrzeba. I ich partnerkom. Przy czym dominacja wcale nie oznacza, że się kogoś na siłę ciągnie za sobą, to byłaby raczej tyrania. Chodzi o skuteczny dialog, by prowadzić damę pod rękę tam, gdzie razem chce się podążać. Takich facetów brakuje nie tylko kobietom, ale i społeczeństwu. Wystarczy spojrzeć na naszych polityków – kłamców, aferzystów, krętaczy (niestety kobiecych polityków też można opisać w ten sposób, ale to inna historia).

Skomentuj, polub lub udostępnij ten wpis na Facebook.

 

CIEKAWOSTKA: Męski blog Refleksje mężczyzny prowadzi psycholog online, terapeuta, właściciel psychologiczne poradni internetowej Gabinet Ocal Siebie. W ofercie placówki są: diagnoza, terapia online, porady i konsultacje psychologiczne.

1 komentarz


Rekomendowane komentarze

Jedna sprawa: Gdyby większość facetów była samcami alfa, to chyba konfliktów, morderstw, wojen byłoby jeszcze więcej?..🤔

Druga sprawa, osobista: Ja nie mógłbym nikogo prowadzić, bo sam nie wiem, gdzie iść, dokąd. Taki być może ze mnie „żaden” facet. Ale gorsze jest to, że przynajmniej w jakimś stopniu mam w tym rację! Weźmy parę przykładów: 1. Rzeczywistość nie jest tym, czym jest, lecz tym, czym się wydaje być. A wydawać się może różnie. 2. Nie da się logicznie ani empirycznie udowodnić, że coś, co wyglada, zachowuje się, patrzy, pachnie, podobnie jak np. ja jest również człowiekiem osobą. Chodzi o to, że nie można stwierdzić, czy domniemana osoba cechuje się samoświadomością, czy tylko ją symuluje behawioralnie. 3. Czy ktoś, kto atakuje i morduje innych ludzi, powiedzmy z sąsiedniego plemienia jest zabójcą, przestępcą, „bestią”, czy wspaniałym wojownikiem, bohaterem swego klanu, plemienia, grupy, narodu?

Więc pytanie: jak żyć?! Wg mnie nie wiadomo jak- przynajmniej ja niemal nie mam pojęcia...😟

Link do komentarza
Gość
Dodaj komentarz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.