Skocz do zawartości
  • psycholog-skype.jpg

Ekspozycja ciała a przedmiotowe traktowanie


psycholog Rafał Olszak

2650 wyświetleń

ekspozycja.jpg

Ekspozycja ciała jest czymś nieuniknionym. Można to jednak robić na różne sposoby. Analiza mediów społecznościowych i aplikacji randkowych pokazała, że bardzo często ludzie prezentują ciała w mocno seksualny sposób. Warto pamiętać, że im bardziej tak się siebie ukazuje światu, tym bardziej traktujące płeć przeciwną jak obiekt seksualny osoby się przyciąga. Uprzedmiotowienie natomiast rzadko ogranicza się do jednej sfery – ono „rozlewa się” na inne aspekty. Przekładając to na ludzki język… Śmiałe eksponowanie wdzięków może być kuszące, bo prawie na pewno wzbudzi zainteresowanie. Problem w tym, że z obiektem seksualnym ludzie nie tworzą relacji tak jak nie tworzy się więzi z przyrządami ze sklepu dla dorosłych. No i przedmiotowo bywa się traktowanym nie tylko w sypialni, ale i poza nią. Panowie bywają używani jak bankomat czy dostawca świadczeń, a panie jak dekoracja czy coś, czym facet się chwali jak nowym modelem telefonu. Jeśli nie chce się być tak traktowanym warto zmienić swój sposób ekspozycji ciała lub ograniczyć sytuacje, w których robi się to tak seksualnie.

Skomentuj, polub lub udostępnij ten post na Facebook.

 

CIEKAWOSTKA: Pomoc psychologiczna, internetowa poradnia psychologiczna, psychoterapia przez Skype - to frazy, które trafnie opisują Gabinet Ocal Siebie.

1 komentarz


Rekomendowane komentarze

A co, jeśli komuś- tak, jak mi- bliski jest naturyzm? Raczej bez motywacji seksualnej, choć oczywiste jest, że zupełnie tego rodzaju „skojarzeń” nie można raczej od naturyzmu oderwać. Tyle, że ja jestem również pod takim względem jakby zaburzony, że aby mnie kobieta zachęciła do seksu, to nie tylko nagością, ale wręcz wyuzdanym zachowaniem... Taki ze mnie „intelektualista w apatii”, że raczej tylko naprawdę silne bodźce od płci przeciwnej są w stanie mnie wyrwać z „lenistwa seksualnego”. Dodam jeszcze, że swego czasu byłem nieco od pornografii uzależniony, chociaż nie było to mocne uzależnienie, raczej „uzupełnianie braków”, aż przeszło w nawyk; obecnie już raczej nie jest to uzależnienie, choć czasami jeszcze pooglądam „z nudów”..

Link do komentarza
Gość
Dodaj komentarz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.