Forum Dyskusyjne » Odpowiedzi psychologa

Jak zapomnieć o pierwszej miłości?

Ten temat został zamknięty.
    • 1 wpisy
    1 października 2017 19:13:25 CEST

Jestem kobietą, mam 16 lat lecz pomimo mojego młodego wieku jestem dość dojrzała i nadzwyczaj mocno odczówam emocje.

Moją pierwszą miłością była moja przyjaciółka, lecz ja nigdy nie czułąm potrzeby bycia z nią w związku lub bliskości seksualnej, gdyż uważałam że miłość to miłość i nie ważne do kogo jest skierowana-jest taka sama. Traktowałam ją zawsze jako przyjaciółkę, kochając ją bardzo mocno. Osoba ta zachowywała się chwilami niemal dziecinnie, miała ona dużo problemów psychicznych i regularnie uczęszczała na terapie co niekiedy było jej wymówką, lub jej jeszcze bardziej dziecinne towarzystwo, uwarzała że przez nie się tak zachowuje. Po każdym kolejnym złamaniu mojego serca (a zrobiła to 4 razy) ja zawsze prosiłam ją o 'pogodzenie się' gdyż nie mogłam wytrzymać ze świadomością, że nie ma jej przy mnie. Jednak teraz mam już dość i nie mam zamiaru jej o cokolwiek prosić. Odkąd zaczeły się problemy z nią pojawiały się u mnie ataki paniki, a także nagłe zmiany nastroju. Jednak gdy jej nie ma, po prostu bardzo tęsknie, nie potrafie zrozumieć dlaczego mnie tak potraktowała będąc świadoma o moich uczuciach i chciałabym pozbyć się tych myśli. Męczy mnie to okropnie, jak nic innego.

• Moderator
    • 129 wpisy
    3 października 2017 09:30:09 CEST

Szanowna Pani,
    nie wolno nam udzielać porad osobom niepełnoletnim bez pisemnej zgody ich prawnych opiekunów.