Forum Dyskusyjne » Odpowiedzi psychologa

przypadek beznadziejny

• 1 wpisy
    3 lipca 2017 10:46:38 CEST

Witam! Jestem kobietą w wieku 43 lat, mój problem to problem w kontaktach międzyludzkich,odkąd pamiętam zawsze wolałam do kogość napisać list, smsa czy maila i przelać swoje myśli niż prowadzić bezpośrednią rozmowę z daną osobą..Największy problem to ocena,ewentualna krytyka drugiej osoby,wyśmianie się z tego co powiem itpZawsze kiedy mam coś urzędowego załatwić strasznie się stresuję.Nawet do męża wolę napisać szybko smsa niż do niego zadzwonić i porozmawiać w konkretnej sprawie..Ta sytuacja strasznie mnie męczy,popadam w doła psychicznego,dla rozładowania napięcia częściej sięgam po alkohol..Już nie wiem jak temu zaradzić..proszę o pomoc.Pozdrawiam 

• 9 lipca 2017 10:06:39 CEST

Szanowna Pani,

każdy z nas na codzień narażony jest na różnego rodzaju ocenę i krytykę, ale to od nas zależy czy pozwolimy na to by, taka ocena burzyła nasz spokój czy wręcz krzywdziła. I nad tym można pracować z psychoterapeutą - nad poczuciem własnej wartości i nad tym, by nasza zdrowa samoocena nie pozwalała, by ocena innych była dla nas na tyle istotna, by ingerować w nasze dobre samopoczucie. 

Pozdrawiam