Forum Dyskusyjne » Odpowiedzi psychologa

partner z dda

• 1 wpisy
    29 czerwca 2017 21:01:19 CEST

Witam

Od 2 lat jestem w związku z DDA. Teraz to odkrylam.Wcześniej nie zauważalam dziwnych zachowan mojego partnera. Tłumaczyłam sobie-ma trudny charakter.

Moj partner mial ojca ktory zapił sie na śmierc zostawiając mojego parntera -wtedy nastolatka samego z chora matka. Mój facet jest bardzo trudnym człowiekiem.Niezywkle nie ufnym .Porzucila go wczesniej parnerka co bardzo przezyl. Jego wybuchy zazdrosci doprowadzaja do szału- nie moge normalnie wyjsc z domu,nie moge podjac pracy -bo wg niego zaraz ktos bedzie mnie w niej podrywal ,albo cos mi sie stanie . rozumiem jego obawy ale przeciez nie da sie niepracowac. Tłumacze to mojemu P. ale nie rozumie.

Jest osoba niezwykle wybuchowa ,,niestala, potrafi kochac ale i dołożyc do pieca. Czepia sie byle szczegolow - kompletnie nie istotnych.

Nie wiem jak mam z nim rozmawiac. Kocham go ale powoli mnie to juz wykancza ...Pomocy

• 9 lipca 2017 10:25:02 CEST

Szanowna Pani,

doświadczenia z całego naszego życia wpływają na to jakimi jesteśmy ludźmi i jak reagujemy w różnych sytuacjach. Niestety w przypadku tak trudnych doświadczeń Pani partnera jedna czy dwie rozmowy nie pomogą w poprawie relacji. Warto byłoby podjąć współpracę z doświadczonym psychoterapeutą, który pomoże uporać się z przeszłością i silnymi emocjami z tym związanymi, a jednocześnie będzie pracował nad zdrową relacją w związku.

Pozdrawiam