Rezerwacja wizyty

Polski psycholog online
Psychoterapeuta po polsku
Pomoc psychologiczna przez Skype

Rezerwuj online

Poradnik za darmo


Pobierz za darmo bezpłatny poradnik "Leczenie depresji zdrowym myśleniem":


Psycholog online

Polski psycholog online. 

Dorosłe Dzieci Alkoholików Książki

Poniżej znajduje się lista pomocnych lektur na temat "Syndromu DDA" (Dorosłe Dzieci Alkoholików). Warto też zapoznać się z artykułami na łamach naszego serwisu. 

 

 

Pomoc psychologiczna dla dzieci alkoholików

 

Książka kieruje uwagę profesjonalistów na problemy i potrzeby dzieci dorastających w rodzinach alkoholowych.

 

Przedstawia specyfikę funkcjonowania rodziny z problemem alkoholowym, sposoby dostosowania się dzieci do życia w dysfunkcjonalnym środowisku rodzinnym oraz występujące u nich zaburzenia rozwojowe i zaburzenia zachowania.

 

Uczy, jak rozpoznawać dzieci alkoholików w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz jak im skutecznie pomagać.

 

Autor: Bryan E. Robinson, J. Lyn Rhoden
ISBN: 978-83-89566-86-7
Okładka: Miękka
Stron: 278
Rok wydania: 2008
Miejsce wydania: Warszawa
Numer wydania: II

 

Seksualność Dorosłych Dzieci Alkoholików

 

Przedmiotem prezentowanych w niniejszej książce analiz teoretycznych oraz planowanych na ich podstawie badań empirycznych było opisanie realizacji poszczególnych kryteriów funkcji osobistej i społecznej zachowań seksualnych przez osoby wychowane w rodzinach z problemem alkoholowym. Podstawowym celem było znalezienie odpowiedzi na pytanie czy osoby wychowane w w/w rodzinach inaczej realizują kryteria funkcjonalnej normy zachowań seksualnych w wieku dorosłym, niż osoby wychowane w rodzinach bez problemu alkoholowego i wykazanie, na czym polegają ewentualne różnice.

 

Autor: Monika Filipiak
WSH w Lesznie
Stron: 228
Oprawa broszurowa z obwolutą
Rok wydania: 2008

 

Toksyczni rodzice

 

Pacjenci Susan Froward to ludzie, skatowani przez własnych rodziców. Fizycznie bądź psychicznie. Krytykowani, dręczeni okrutnymi żartami, przygniatani winą, napastowani seksualnie, czy... rozpaczliwie ochraniani. Niewielu z nich przed podjęciem terapii zdawało sobie sprawę z tego, że zostali zniszczeni destrukcyjnym wpływem „toksycznych” rodziców, umiejętnie zaszczepiających w dziecku wieczną traumę, poczucie znieważenia i poniżenia. Mają zachwiane poczucie własnej wartości prowadzące do samoniszczących zachowań. Zawsze, nawet niezależnie od faktycznych zasług, czują się bezwartościowi, niezależnie od kochającego partnera – niekochani, niezależnie od życiowego powodzenia – nieprzystosowani. Uczucia te wynikają w znacznej mierze z faktu, że jako dzieci zostali pozbawieni wiary w siebie i wpędzeni w poczucie winy. A stając się dorosłymi, nie potrafią zrzucić tego ciężaru, co odbija się na każdym aspekcie ich życia.

 

Autor: Susan Foward
Przekład: Ryszard Grażyński
Seria: Psychologia na co dzień
Wydanie: III
Data wydania: październik 2011
Stron: 360
Format: 135 x 205 mm
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7554-236-3

 

 

Odwaga poddania się

 

Kolejna książka autora "Wsparcie dla DDA", tym razem skierowana do szerokiego grona czytelników. Droga do odkrycia siebie wybrukowana jest sprzecznościami. Aby odnaleźą wewnętrzny spokój, musimy skonfrontować się ze swoimi lękami aby móc być z innymi, musimy zaakceptować siebie aby dotrzeć do celu, musimy najpierw zgubią drogę, tylko dzięki zagojeniu ran swojej przeszłości możemy ewoluować, rosnąć, stawać się tymi, którymi mamy być. Książka autora Wsparcia dla DDA, tym razem dla wszystkich, którzy są w drodze do siebie. Głęboka, prawdziwa, szczera, odważna i pełna pokory zarazem. Wzrost nie polega na stawaniu się lepszym, lecz na stawaniu się bardziej człowieczym, bardziej otwartym i chłonnym dla miłości.

 

Autor: Tommy Hellsten
Stron:200
Rok wydania: 2009

 

Dorosłe dzieci alkoholików

 

Jeśli jesteś dzieckiem alkoholika, książka pomoże zrozumieć, co się z tobą dzieje i jak do tego doszło. Wyjaśnienie tego faktu może zmniejszyć poczucie izolacji u osób, które uważają sie za "inne" z powodu swego życiowego doświadczenia.

 

Autor: Woititz Janet G.
Rok wydania: 2000
Wydawca: Akuracik
ISBN / EAN: 83-87298-12-3
Format: 14,5 x 20,5 cm, 136 str.
Oprawa: miękka

 

Wsparcie dla dorosłych dzieci alkoholików

 

Mówi się, że główny pokój w domu rodziny dotkniętej alkoholizmem zajmowany jest przez hipopotama, którego istnienia wszyscy stanowczo zaprzeczają. W rodzinie ustalone zostają trzy reguły, których przestrzeganie staje się życiową koniecznością:

 

- Nic nie mówić! 

- Niczego nie odczuwać! 

- Nikomu nie ufać!

 

Milcząc, zostawia się hipopotama w spokoju, a elementem tego milczenia jest udawanie, że wszystko jest w porządku. Wiadomo, że dzieci w rodzinach alkoholików, mimo fatalnego traktowania, bywają zwykle bardzo lojalne wobec rodziców... Odwagę, by wyrazić swój gniew, ma tylko ten, kto nie boi się zostać samotnym. Zatrzymywanie gniewu w sobie jest równoznaczne z uchylaniem się od odpowiedzialności za swoje życie. Dlatego objawianie swego gniewu jest tak trudne. Ławiej jest przyjąć postawę zawiedzionych życiem, obarczając innych winą za nasz nieudany los. Nie ma nic trudniejszego od wzięcia odpowiedzialności za swoje dobre samopoczucie.

 

Autor: Tommy Hellsten
Wydawca: Feeria
Łódż 2010 , wydanie 2 (dodruk)
188 str., okładka miękka
ISBN: 978-83-7229-206-3


Tagi Artykułu: #DDA
0 komentarzy

OCALSIEBIE.PL = polski psycholog online, psycholog po polsku przez Skype

Psycholog online - pomoc psychologiczna przez Internet z wykorzystaniem darmowej aplikacji Skype. Psychoterapia poznawczo-behawioralna przez Internet.


Gabinet Ocal Siebie to dostęp do psychologa online w dogodnych, bliskich terminach. Psychoterapia przez Skype dla osób z Polski i spoza granic kraju.


Specjalizacją gabinetu jest terapia, leczenie takich dolegliwości jak depresja, zaburzenia lękowe (w tym napady paniki), zaburzenia odżywiania i inne.