Rezerwacja wizyty

Polski psycholog online
Psychoterapeuta po polsku
Pomoc psychologiczna przez Skype

Rezerwuj online

Poradnik za darmo


Pobierz za darmo bezpłatny poradnik "Leczenie depresji zdrowym myśleniem":


Psycholog online

Polski psycholog online. 

Terapia online vs terapia stacjonarna

Kolejny raz (wcześniej pisaliśmy już o tym tutaj) dowiedziono, że psychoterapia online jest co najmniej równie skuteczna jak terapia "twarzą w twarz", w gabinecie.

 

Badacze z University of Zurich porównywali grupy pacjentów psychoterapeutyzowanych w związku z depresją przy pomocy technik terapii poznawczo-behawioralnej.

 

psychoterapia psycholog terapeuta uzależnienie depresja nałóg terapia

 

W grupie "internetowej" znajdowały się 32 osoby, a w grupie stacjonarnej 30 osób.

 

Pacjenci leczeni przez Internet z chęcią korzystali z możliwości korespondowania z terapeutą (twierdzili, że wracali zarówno do listów od psychologów, jak i do swoich zadań).

 

Przed i po trzech miesiącach terapii każda osoba badana była Inwentarzem Depresji Becka II (BDI I). 

 

Obie grupy były podobnie zadowolone z przebiegu terapii. Pod koniec eksperymentu depresji nie można było zdiagnozować u 53% grupy online'owej i 50% grupy tradycyjnej.


Tagi Artykułu: #depresja #psychoterapia
0 komentarzy

OCALSIEBIE.PL = polski psycholog online, psycholog po polsku przez Skype

Psycholog online - pomoc psychologiczna przez Internet z wykorzystaniem darmowej aplikacji Skype. Psychoterapia poznawczo-behawioralna przez Internet.


Gabinet Ocal Siebie to dostęp do psychologa online w dogodnych, bliskich terminach. Psychoterapia przez Skype dla osób z Polski i spoza granic kraju.


Specjalizacją gabinetu jest terapia, leczenie takich dolegliwości jak depresja, zaburzenia lękowe (w tym napady paniki), zaburzenia odżywiania i inne.