Rezerwacja wizyty

Polski psycholog online
Psychoterapeuta po polsku
Pomoc psychologiczna przez Skype

Rezerwuj online

Poradnik za darmo


Pobierz za darmo bezpłatny poradnik "Leczenie depresji zdrowym myśleniem":


Psycholog online

Polski psycholog online. 

Psycholog online

Jesteśmy firmą unikatową na rynku. Przenosimy pomoc psychologiczną i psychoterapię na wyższy poziom. Nasi klienci otrzymują po każdej sesji pisemy raport z jej przebiegu. Mogą niemal codziennie kontaktować się ze swoim psychoterapeutą przez Strefę Klienta. Między spotkaniami mają do dyspozycji tzw. prace osobiste, które przyśpieszają proces pozytywnej zmiany. Członkowie naszego zespołu albo odbywali staże w publicznych placówkach zdrowia psychicznego albo pracują w jednym lub dwóch takich ośrodkach. Platforma ocalsiebie.pl gwarantuje dyskrecję, pełen dostęp do narzędzi 24 godziny na dobę, zaś możliwy kontakt każdego dnia sprawia, że klient odczuwa realną pomoc na co dzień.

 

Sesja psychoterapeutyczna odbywa się z wykorzystaniem darmowego programu do wideorozmów online: SkypeOferowane są spotkania w relatywnie bliskich terminach oraz w dogodnym czasie (7 dni w tygodniu). 

 

psychoterapia online przez internet skypeSprawdzona i stosowana od dawna w publicznej służbie zdrowia w Wielkiej Brytanii, Holandii i Szwecji kompletna internetowa psychoterapia poznawcza (ITP) teraz dostępna jest także dla Polaków na całym świecie dzięki profesjonalnej platformie psychoterapeutycznej OcalSiebie.pl. W ramach usługi klient uczestniczy w standardowych 50-minutowych sesjach psychoterapii, które odbywają się przez Internet (z wykorzystaniem Skype - darmowego programu do wideorozmów) oraz ma dostęp do Strefy Klienta z pracami osobistymi do wykonywania między sesjami i z niemal codziennym kontaktem ze swoim terapeutąPsychoterapia uwzględnia bieżące wydarzenia z życia klienta, ale ma również sprecyzowaną strukturę, dzięki czemu unika się dryfu terapeutycznego ("przegadania sesji" bez wymiernych korzyści dla klienta). Każda sesja psychoterapii zwieńczona jest pisemnym raportem, w którym psychoterapeuta podsumowuje ważne kwestie poruszone na spotkaniu i kluczowe zalecenia, dzięki czemu klientowi nic nie umyka. Dokumentowanie sesji sprzyja też utrzymywaniu wysokiej jakości i użyteczności sesji, ponieważ klient może wyrazić swoją opinię na temat przebiegu spotkania i podzielić się refleksjami. ITP ma charakter współpracy - klient i terapeuta wspólnie decydują o celach i metodach terapii. ITP bazuje na technikach o naukowo potwierdzonej skuteczności, zorientowana jest na tu i teraz, koncentruje się na rozwiązywaniu bieżących trudności, z założenia jest krótkoterminowa (w większości przypadków nie przekracza 25 sesji). ITP świadczona przez OcalSiebie.pl jest bardzo przystępna cenowo, ponieważ ceny wyrażone są w polskich złotych, a w porównaniu do wielu innych walut złotówka jest po prostu tania. 

 

profesjonalna skuteczna psychoterapia przez internet online i w gabinecie ocalsiebie.pl

 

Wybierz psychoterapeutę:

psychoterapia online zdalnie przez internet zdalna internetowa psychoterapia terapia psychoterapeutyczny gabinet online skype

Rafał Olsz­ak
Psychotera­peuta onli­ne - terap­euta OcalS­iebie.pl
więcej informacji o terapeucie...

 

Aleksandra Szpakowska
Psychoterapeutka online - terapeutka OcalSiebie.pl
więcej informacji o terapeutce...
 

 

 

 Cennik oraz rezerwacja wizytytutaj...PYTANIA I ODPOWIEDZI

 

Ilu potrzeba spotkań by rozwiązać moje problemy?

Terapia odbywa się zwykle podczas około 50-minutowych sesji w odstępach tygodniowych, a czasami dwa razy w tygodniu. Często psychoterapia poznawczo-behawioralna trwa nie dłużej niż 12-25 sesji, ale nierzadko zdarzają się odstępstwa od tej reguły (jest tak na przykład w przypadku ciężkich uzależnień, a także zaburzeń osobowości lub kilku zaburzeń, które trzeba leczyć pojedynczo jedno po drugim). Po 1, 2 sesjach, w trakcie których stawiana jest wstępna diagnoza, klient zostaje poinformowany ilu sesji należy się mniej więcej spodziewać. Określane są też cele oraz sposób, w jaki będą mierzone postępy (np. wyniki kwestionariuszy, częstość dolegliwości, ocena samego klienta).

 

Czy terapia online, przez Internet jest skuteczna?

Tak, psychoterapia przez Internet jest skuteczna - potwierdzają to praktyka kliniczna i badania naukowe. Zachęcamy do lektury tekstów poświęconych tej kwestii:
http://ocalsiebie.pl/articles/17/psychoterapia-online
http://ocalsiebie.pl/articles/52/terapia-online-vs-terapia-stacjonarna 

 

Z jakimi problemami pracuje się w psychoterapii?

Ze względu na specyfikę współpracy przez Internet zakres działalności gabinetu psychoterapii online jest następujący:  
- depresja, zaburzenia depresyjne, depresja poporodowa,
- zaburzenia lękowe (zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne (dawniej: neriwca natręctw), lęk uogólniony, fobia swoista, fobia społeczna, zaburzenie stresowe pourazowe (PTSD), zespół lęku napadowego (napady paniki)),
- problemy z przewlekłym stresem,
- zaburzenia odżywiania (bulimia, anoreksja),
- problematyczny gniew,
- uzależnienia,
- zaburzenia osobowości, 
- problemy w relacjach z bliskimi,
- kryzysy życiowe,
- trudności lub wątpliwości związane z podejmowaniem ważnych decyzji,
- trudne dylematy życiowe, 
- trudności oswojenia nowej sytuacji życiowej, adaptacji w nowej pracy, otoczeniu.

 

Więcej informacji na ten temat można znaleźć w tym artykule.

 

Jakie są wymogi techniczne?

Co jest potrzebne? Komputer z dostępem do Internetu, darmowy program Skype do wideorozmów, prosta kamerka internetowa (wydatek rzędu 10-20 zł) i prosty mikrofon (wydatek rzędu 5-15 zł). Warto odnotować, że większość notebooków posiada wbudowaną kamerkę, natomiast część kamer internetowych ma z kolei wbudowany mikrofon. Oznacza to, że już i tak niskie koszty można jeszcze bardziej ograniczyć.

 

Czy psychoterapia przez Internet jest dla mnie?

Warto zapoznać się ze specyfiką i korzyściami takiej formy psychoterapii czytając ten artykuł na naszej stronie.

 

Czy każdy może wziąć udział w psychoterapii?

Jeśli tylko stan zdrowia pozwala na udział w spotkaniu terapeutycznym podczas którego pacjent i terapeuta rozmawiają ze sobą w celu rozstrzygnięcia problemów, z jakimi klient się boryka, prawie każdy może wziąć udział. Ocal Siebie oferuje terapię osób dorosłych, a współpraca wymaga akceptacji regulaminu. W przypadku braku umiejętności niezbędnych do udziału w terapii, pierwsze spotkania koncentrują się na ich wykształceniu u klienta (chodzi w głównej mierze o umiejętności komunikacyjne, pewną refleksyjność oraz wgląd w sposób myślenia i swoje uczucia). PRZECIWSKAZANIA: Psychoterapia online NIE JEST odpowiednią formą pomocy psychologicznej dla osób, które doświadczają intensywnych myśli samobójczych i/lub mają za sobą próby samobójcze i/lub stosują samookaleczanie i/lub są czynnie uzależnione od substancji psychoaktywnych (alkohol, narkotyki) i/lub cierpią na ADHD. Psychoterapeuta Ocal Siebie nie może podjąć się leczenia przez Internet w przypadku takich osób.

 

Jak to wygląda w praktyce?

W wyznaczonej porze odbywa się spotkanie online za pośrednictwem programu Skype. W trakcie 50-minutowego spotkania stopniowo rozpoznaje się i rozwiązuje problemy psychologiczne, które utrudniają klientowi funkcjonowanie lub stanowią dla niego źródło cierpienia. Więcej o tym jak ogólnie wygląda cały proces psychoterapii we współpracy z gabinetem OcalSiebie.pl można przeczytać tutaj.

 

Czy to jest dyskretne?

Psychoterapeuta jest zobowiązany do dyskrecji – przestrzega tajemnicy zawodowej, co określa Kodeks Etyczny. Poprosiwszy uprzednio pacjenta o zgodę terapeuta może podzielić się informacjami z przebiegu sesji (ale nie danymi osobobowymi klienta) z superwizorem – osobą z dużym stażem, która jest kimś w rodzaju mentora dla innych terapeutów. Do sekcji na stronie internetowej gdzie trwa terapia online dostęp ma wyłącznie klient i jego terapeuta. Terapeuta, gdy klient deklaruje zamiar targnięcia się na swoje życia lub popełnienia poważnego przestępstwa, zobowiązany jest interweniować i w takich przypadkach prawnie zobligowany jest zrobić wyjątek od zasad tajemnicy zawodowej. Tajemnicę zawodową psychologa może także w szczególnych okolicznościach uchylić sąd.

 

O co w tym chodzi?

Istotą psychoterapii jest specyficzny kontakt poprzez rozmowę. W jej trakcie terapeuta, bazując na aktualnej wiedzy psychologicznej, naprowadza pytaniami i przy pomocy innych technik klienta, by ten doszedł do ważkich refleksji i rozstrzygnięć. Psychoterapeuta nie jest doradcą, nie rozwiązuje problemów za kogoś, a jedynie współuczestniczy w procesie dostarczając klientowi instrumentów do rozwiązania dręczących go trudności. Z tego względu tak ważne jest, by uczestnik przykładał dużą wagę do zaangażowania w proces terapeutyczny, miał wolę pracy nad sobą, aktywnie uczestniczył w sesjach, był naprawdę na nich obecny i refleksyjny, a wykonując zadania osobiste szczerze się do tego przykładał. Psychoterapia bywa procesem trudnym, a nawet emocjonalnie bolesnym, ale obecność profesjonalnego psychoterapeuty sprzyja pomyślnemu rozstrzyganiu problemów, które bez podjęcia tego typu działań mogą nie ustąpić albo wręcz się pogłębić. Niestety psychoterapia nie jest lekarstwem na wszystko – pozwala natomiast wzbogacić i w pełni wykorzystać zasoby psychiczne do tego, by przez trudne sytuacje przejść z możliwie najmniejszym uszczerbkiem. W wielu przypadkach bardzo istotny jest jednak czas – niekiedy konieczna bywa psychoterapia bardziej długofalowa. Aczkolwiek zdarza się również, że wystarczy kilka wypełnionych wytężoną pracą spotkań, by klient przeżył pozytywną zmianę i zaczął działać w sposób bardziej adaptacyjny, sprzyjający rozwojowi i rozwiązywaniu problemów. Czasami psychoterapia zastępuje leczenie psychiatryczne, innym razem je dopełnia, wszystko zależy od natury trudności i specyfiki klienta.

 

Kto prowadzi psychoterapię? Kim jest psychoterapeuta?

Zobacz tutaj profile członków zespołu terapeutycznego Gabinetu Ocal Siebie.
 

Więcej pytań?

W razie pytań lub chęci skorzystania z oferty prosimy o kontakt


Tagi Artykułu: #psychoterapia #psycholog
0 komentarzy

OCALSIEBIE.PL = polski psycholog online, psycholog po polsku przez Skype

Psycholog online - pomoc psychologiczna przez Internet z wykorzystaniem darmowej aplikacji Skype. Psychoterapia poznawczo-behawioralna przez Internet.


Gabinet Ocal Siebie to dostęp do psychologa online w dogodnych, bliskich terminach. Psychoterapia przez Skype dla osób z Polski i spoza granic kraju.


Specjalizacją gabinetu jest terapia, leczenie takich dolegliwości jak depresja, zaburzenia lękowe (w tym napady paniki), zaburzenia odżywiania i inne.